Restoran Sipariş Sistemi

restoran sipariş sisteminin performansı, işletmenin çalışma performansını etkilediği gibi çalışan unsurların da birbirlerine uyumlu olmasını sağlamaktadır. Uyumlu çalışanlar da işletmede eksiksiz ve hatasız hizmeti mümkün kılmaktadır.

Huzurlu vakit geçirmek, güzel bir akşam yemeği için sevdikleriyle buluşmak veya iş yemekleri düzenlemek için restoranları tercih edenlerin aradığı şey şüphesiz kendilerine özel alan açabilecekleri, rahat ve sorunsuz bir ortamdır. Bu ortamda sipariş verme ve verdikleri siparişlerin gelmesi esnasında çalışanlarla kurulan etkileşim de hizmetin kalitesinin belirleyen anlardır. Ayrıca arada geçen zaman, bu zaman içerisinde çalışanlarla kurulan (sipariş değiştirme, ekleme, iptal) gibi olası belirsiz etkileşimler de müşterilerin refahını etkileyen faktörlerdir. Verilen siparişin eksik veya yanlış gelmesi, sipariş yenilenmesi sonucu beklemek gibi olumsuz durumlar gecenin tadını kaçırabilir. Bunun yanı sıra hesap öderken geçen gereksiz uzun vakitler, yanlış hesaplar da müşteri memnuniyetini azaltan faktörler olarak karşımıza çıkabilir.

restoran sipariş sistemi aksamadan, hızlı biçimde yürütüldüğünde mutfak, kasa, bar ve servis arasında kontrol ve koordinasyon oluşması daha kolaydır. Birbirine entegre çalışan birimlerden oluşan POS sistemleri ile alınan siparişler elektronik adisyonlara işlenirler. Aynı anda mutfak ve bar gibi birimlere iletilen siparişlerin bir yandan da hazırlanması mümkün olur.

restoranlarda masada sipariş alma yaygın olarak kullanılmaktadır. Mobil terminaller ile masada alınan siparişler anlık olarak kasa, mutfak ve bara iletilmektedir. Böylece mesafe ve zamandan tasarruf edilmektedir. Ayrıca restoran sipariş sisteminde işlemler, elektronik adisyon sistemi ile kaydedildiğinden başka herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Siparişler, diğer birimlere sistem tarafından iletildiği için herhangi bir anlaşamama, eksik veya hatalı iletişim durumları önlenmiş olur.

restoran sipariş sistemi, diğer cihazlar ile entegre biçimde çalışmaktadır. Yazıcılar vasıtasıyla, elektronik adisyonlardan fiş basılabilmektedir. Ayrıca arka ofis programları ile oluşturulan raporlar için kullanılan adisyon verileri de otomatik olarak aktarılmaktadır.